Ознака: Заев и Касами

Македонија

Заев и Касами ќе разговараат за заеднички претседателски кандидат

Денес во 13:30 часот во Клубот на пратениците премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев ќе се сретне со претседателот на движењето Беса, Билал Касами. Повод за средбата е можноста за […]

Македонија

Заев и Касами се договорија!?!

Партиски извори за ТВ “24“ потврдуваат дека Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто […]

Македонија

Заев попладнево ќе го убедува Касами да ги поддржи уставните измени

Денес во 16 часот премиерот Зоран Заев во Владата ќе се сретне со претседателот на опозициската Беса, Билал Касами и ќе се обиде да го убеди да ги поддржи уставните измени. […]