Ознака: земјотрес

Вести

Најмалку четири лица повредени во земјотрес во Кина

Најмалку четири лица се повредени во вторникот во земјотрес од 4,9 степени по Рихтер, го погоди во вторникот југозападниот дел на Кина, јави новинската агенција Синхуа.  Земјотресот е регистрирани во […]