Ознака: куманово

Црна хроника

Соседите раскажуваат за детето кое загина во лифт: Тргнав по него и…

Цела Македонија е во црно по грозоморниот настан во лифт во Куманово, каде почина шестгодишно дете. Станарите на зградата на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ се во шок по трагедијата […]

Црна хроника

УЖАС ВО КУМАНОВО: Намерно удрил со мерцедес во семејство со 4-годишно дете!

Семејство со четири годишно дете вчера е удрено од автомобил по вербална расправија која се случила на ул.„Борис Кидрич“ во Куманово.Т.Д. (23) го пријавила случајот во полиција велејќи дека физички […]

Вести

Цела кумановска администрација под закана на СДСМ на протести во Скопје!

Иако Зоран Заев јавно изјави дека СДСМ немал намер да носи автобуси од цела Македонија,  само од Куманово пристигнати се околу 30 автобуси.Оваа снимка направена на булеварот Теодосиј Гологанов ги […]

Вести

Додека СДСМ го уништува изграденото, во ДУПКИТЕ на кумановските улици се појавија шатки!

Додека хулиганите организирани од СДСМ го уништуваат Скопје, кумановци живеат во катастрофални услови.Општината со која раководи Зоран Дамјановски од СДСМ воопшто не вложува средства за доброто на граѓаните. Затоа улиците […]

Црна хроника

Пронајдени 39 мигранти во камион на струмичанец

Ноќеска во три часот по полноќ на обиколницата Куманово-Св. Николе било запрено товарно моторно возило „Форд“ транзит со струмички регистарски таблички сопственост на 42 годишен струмичанец кое било придружувано од […]

Кошарка

Неверојатниот Костоски не можеше да спречи пораз на Куманово

Кошаркарите на Куманово го забележаа првиот пораз на домашен терен во БИБЛ конкуренцијата оваа сезона. Во Топ 6 фазата Куманово во драматичен меч, по две продолженија загуби од Рилски Спортист […]

Кошарка

Вистински пекол на мечот Куманово-Кавала

„Кумани“ им приредиле вистински пекол на збунетите Грци. Атмосферата на вчерашниот меч помеѓу Куманово и грчката Кавала во рамки од Евохолд Балканската лига(БИБЛ) била пеколна и на кошаркарите од Кавала […]