Ознака: лаги

Вести

На лагата и се кратки нозете: Мицкоски во јавноста за Македонија, а во амандманите за СЈО секаде пишува Северна Македонија

„Во Република Северна Македонија се основа Основно Јавно обвинителство за гонење на организиран криминал со седиште во Скопје“, пишува во амандманот 7 со кој се бара СЈО да стане одделение […]

Живот

10 лаги во кои верувате и не ви дозволуваат да бидете среќни

Многу често кога ќе слушнеме нешто го прифаќаме како вистина без воопшто да размислиме. Мнозинството од овие нешта се негативни и можат да нè измачуваат со години. Затоа добро е […]

Вести

Година на лаги на Мицковски и неговата глумечка екипа

За антинародното и антизападно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски, 2018 беше година на лажни вести, немање став, деструкција и блокади на иднината на Македонија. Редовно се ширеа невистини од луксузниот […]