Ознака: македонски државјани

Вести

Нема повредени македонски државјани во терористичкиот напад во Лондон

-Нема повредени македонски државјани во синоќешниот терористички напад во Лондон, во кој загинаа седум лица, а 48 се повредени, потврдува Министерството за надворешни работи на Република Македонија.МНР го осудува синоќешниот терористички […]

Црна хроника

Македонски државјани се фатени во Елбасан како дел од нарко група

Полицијата во албанскикот град Елбасан разбила организирана албанско-македонска група шверцери на дрога.Во рамки акцијата „Домосдова“, уапсени се четири лица од нив двајца албански и двајца македонски државајни, запленети се шест […]