Ознака: макф

Кошарка

Кжижевски се повлекува од селекторската функција

Мајк Кжижевски, објави дека паралелно со завршувањето на сезоната во колеџ првенството на САД, планира да го заврши и својот мандат на клупата на националнот тим. Тренерот на Универзитетот Дјук, […]