Ознака: маче

Живот

Чувајте маче, не сте свесни како тоа може да ви помогне – дознајте сега

Ако би требало да наброите што ве прави поздрави, веројатно мачките не би ви ни паднале на памет. Меѓутоа, истражувањата покажуваат дека чувањето мачки има многу предности, па дури и […]

Живот

Како правилно да ја храните вашата мачка?

Изгледа дека поголемиот дел од сопствениците на мачки погрешно ги хранат нивните миленичиња. Еден извештај од 2018-та година од Американската асоцијација на ветеринари ги покажува потребите на мачките кога станува […]

Сцена

Карлеуша го покажа мачето!

Пејачката Јелена Карлеуша е позната по тоа што сака животни, па на друштвените мрежи објави видео од своето милениче.Во прашање е слатко мало маче, кое си игра со Јелена. Тоа […]

Сцена

КАРЛЕУША ГО ПОКАЖА МАЧЕТО: Нејзината фотографија ги воодушеви фановите!

Пејачката Јелена Карлеуша објави фотографија од своето маче и ги воодушеви фановите кои без престан ја лајкувале фотографијата.Белото маче на Јелена има сини очи кои оставаат без здив, па за […]

Видео

ВИДЕО: Преслатко маче трпеливо чека да му го исчистат креветот!

Ова преслатко мало маче стои исправено чекајќи да го исчистат местото за да си легне.Погледнете го видеото на кое ретко кој остана рамнодушен: Погледнете го видеото на кое ретко кој […]