Ознака: министер

Вести

Македонија според стапката на тестирања за КОРОНАВИРУСОТ е втора во регионот

Македонија според стапката на тестирања за ковид-19 е втора во регионот. Само Хрватска е со поголем процент. Објави Филипче вечерва на неговата Фејсбук страна. Анализите покажуваат дека сме втора земја […]

Издвојуваме

Народот смета дека треба да се преполоват платите на пратениците и министрите!!

Народот смета дека треба да се преполоват платите на пратениците и министрите!! Ова е резултат од онлајн анкетата на ПУЛС24 која што ја спроведовме во последните 24 часа. Ве прашавме: ПУЛС24 […]

Вести

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки. Ова е потег за поздравување.  „И бидејќи често, како што велат, делата се погласен говорник од зборовите, […]

Вести

Уште еден министер заразен со коронавирус

Иранскиот министер за индустрија и трговија Реза Рахмани е инфициран од новиот коронавирус, објави иранскиот весник „Аср е Иран“. Според весникот Рахмани е хоспитализиран во Техеран. Претходно беше соопштено дека […]

Македонија

Адеми: Почеток поинаков од сите претходни ќе создаде поквалитетни генерации

Целосното заокружување на реформата на средното стручно образование преку изработка на современи наставни планови и програми за четиригодишното стручно образование. Низата крупни промени кои Министерството за образование и наука со […]

Македонија

Спасовски: Успесите доаѓаат кога има тим, оваа Влада има тим и визија

Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи, за кој веќе се зборува дека е еден од можните  кандидати за претседател на Република Македонија, не дава конкретен одговор дали воопшто ќе се […]

Македонија

„Оф, логика, о знаење на историјата, о големо „умување“ на г-от Димитров и нему сличните!

Професорката Наташа Котлар од Институтот за национална историја испровоцирана од изјавата на министерот за надворешни работи, кој рече дела македонската нација е искомплексирана, му одговори на министерот дека има научна ризница, […]