Ознака: напад

Вести

Напад кај Белата куќа, прободени со нож приврзаници на Трамп!

Во Вашингтон, недалеку од Белата куќа, четири лица се повредени во напад со нож, пренесува Ен-Би-Си. Полицијата соопшти дека повредените се идентификувале како приврзаници на Доналд Трамп. Тројца мажи и […]

Вести

Bild: Напаѓачот во Виена нападот го најавил на Инстаграм, еве што им праќал на пријателите

Германскиот Bild пишува дека главниот осомничен за вчерашниот терористички напад во Виена чинот го најавил на Инстаграм. Негови фотографии со оружје биле објавени на денот на нападот и терористот вчера […]

Занимливости

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките

Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види на снимките од надзорната камера, […]

Занимливости

Нападнал старица, но брзо зажалил: Кога ќе дознаете кој го претепа, нема да верувате

Крадец упаднал во станот на 81-годишната Елизабет МекГреј, со надеж за лесен плен, но брзо на болен начин дознал дека донел погрешна одлука. Лоренца Марухо (67), која тренираше боречки вештини […]

Вести

Доцна синоќа полицајци: Биле нападнати од дрвокрадци

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците има отворена повреда на главата, […]

Вести

Нападнат лекар од Токсикологија завршил на Ургентен

Нападнат лекар од Токсикологија завршил на Ургентен Лекар кој бил денеска дежурен на Клиниката за  токсикологија попладнево бил нападнат од родител на дете, по што поради повреди бил пренесен на […]

Вести

ДЕНОТ КОГА СВЕТОТ ЗАСТАНА: 19 години од уривањето на кулите близначки во Њујорк

На денешен ден во 2001 година членови на Ал Каеда киднапираа четири американски авиони и извршија истовремен напад врз неколку цели во САД. Два од авионите удрија во кулите на […]

Политички партии

Мицковски да го осуди нападот врз поранешната пратеничка Весна Дамчевска Илиевска

Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес е згрозен од примитивизмот со кој што беше направен обид да се заплаши поранешната пратеничка Весна Дамчевска Илиевска. Само луѓе со ниска политичка […]