Ознака: нива

Занимливости

Начекал невеста со 20 мажи во неговата нива во Војводина

Девојка во венчаница и дваесетина голи мажи начекал еден земјоделец во Војводина, работејќи на својата нива. Снимката која ја направил за кратко време се раширила по социјалните мрежи и стана […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ не се срами од работа- ги засука ракавите и откопуваше компири, па си ја наполни вреќата за дома

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено тие не ни можат да замислат дека тенисерот би се нашол на […]

Живот

Решил да ја ора нивата па нашол буре- се запрепастил кога видел што има внатре

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно сино буре.Она што го пронашол во бурето го шокирало. 600 милиони […]