Ознака: оган

Сцена

Карлеуша се запали на снимање: Огнот го гасеа пожарникари додека и гореше главата!

Јелена КАрлеуша се потсети од лудоста која ја доживеа на снимањето на спотот за песната „марихуана“. Имено пејачката на својот Инстаграм профил со фановите сподели фотографии од неодамна додека го […]

Црна хроника

Изгоре комбе денеска во Скопје од запалени картонски кутии

Денеска во 01,30 часот Б.Г. (47) од Скопје, пријавил дека на улицата „Зендел Џемаил“ биле запалени картонски кутии кои биле во близина на неговото комбе „Волксваген“, при што огнот го […]

Живот

Драма: Изгоре Ламборгини во вредност од 300.000 долари

Иако во изминатата година имаше повеќе случаеви со самозапалување на Ламборџини, овој пат некој друг е виновен. Ламборгинито на Хуракан Перформанте, се запалило на бензинска пумпа во САД, додека неговиот […]

Вести

Гори околината на Скопје

Вечерва гори околината на Скопје. Пожарите се приближуваат кон градот. Во селото Могилец се изгорени неколку куќи. Гори и Матка. Иако владиниот портпарол твиташе денеска дена наводно пожарот бил „подсмирен“.Вечерва […]

Издвојуваме

ПОД ОГАН-оригинални снимки од Авганистан во новата серија на Дискавери

2010 година и мала група новајлии заедно со своите заповедници од 101 Воздушна девизија, ги пакува своите камери и стандардната воена опрема и одлетува на едногодишна задача во Авганистан.Годината ја […]