Ознака: отказ

Занимливости

Луѓето се подобри работници: Роботи добија отказ од продавница

Звучи неверојатно, но луѓето се покажаа како подобри работници, барем во случајот на Walmart продавниците во САД. Иако беа многу горди кога на почетокот на годинава објавија дека меѓу нивните […]

Вести

Главната медицинска сестра и две нејзини колешки дадоа отказ од Инфективна клиника, непочитување и деградирање едни од причините за заминувањето

Главната сестра на Инфективната клиника и уште две медицински сестри си поднеле отказ од Клиниката за Инфективни болести. Зорица Љубичиќ Митиќ која е главна медицинска сестра во своето барања вели […]

Сцена

Јована Јоксимовиќ и Срѓан добија отказ, нема да ви се верува која е причината !

По неколкудневно молчење, челниците на Првата телевизија конечно се обратија и со официјалното соопштение во кое навеле дека го раскинуваат договорот со Јована Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ поради непочитување на […]

Сцена

Пола „Гранд“ доби отказ – старите афирмирани пејачи завршија на улица

Во моментов естрадата е во криза поради новонастанатата ситуација со пандемијата со коронавирусот. Сепак, ова не е прв пат српската естрада да биде во криза. Имено, во 2009 година Саша […]

Занимливости

22-годишна девојка на Тиндер се споила со својот шеф (58) – дал отказ поради неа!

Рик (58) ја запознал Алиса Клиленд (22) во 2018-та година. Алиса работела во компанија со околу 200 вработени, каде Рик ѝ бил шеф, но приватно не разговарале сè додека не […]

Живот

Поучна приказна во која ќе се пронајде секој вреден работник: Како мравката добила отказ?

Еднаш одамна, си била една среќна и вредна Мравка, која секој ден прва пристигнувала на работа. Била вредна. Весела. Била среќна додека работела. Пеела весели песни, а резултатите од нејзината […]

Македонија

ЈП „Комунална хигиена“ му даде отказ на вработениот кој фрлаше отпад во Вардар

Откако на неколку портали и на социјалните мрежи беше објавен видео-материјалот каде што е прикажан вработен во ЈП „Комунална хигиена“-Скопје како собраниот отпад го фрла во реката Вардар, раководството на […]

Живот

ДАЛ OТKAЗ И СЕГА УЖИВА ВО ЖИВОТОТ: “Вложив само 100 евра и сега живеам како цар”!

Џони Ворд има 33-години и заpaботyва уживајќи во животот. Момчето вели дека патува, а му плаќаат за тоа. Заработил повеќе од 2 милиони евра со своите патувања, бидејќи ги наплатува […]