Ознака: паметни

Живот

Глава, стомак, нозе: Делови од телото што откриваат колку сте паметни

Вашиот мозок не е единствениот дел од телото што открива колку сте паметни. Прочитајте кои се четирите делови од телото што откриваат дали сте надпросечно интелигентни. Глава, стомак, нозе: Делови […]

Живот

Луѓето кои носат очила се навистина попаметни од останатите?

Луѓето кои носат очила, на прв поглед изгледаат како да се попаметни од другите, а според научниците, се чини дека тука има нешто повеќе отколку само впечаток. Експертите од Универзитетот […]

Хороскоп

Три најпаметни знаци во зодијакот: Едниот е генијалец и никако не може да го измамите…

Понекогаш и исклучително паметните луѓе се склони да прават глупости, но сепак овие знаци важат за едни од попаметните. Ова се трите најпаметни знаци: 1.Близнаци             Сакаат да истражуваат и да испитуват. […]