Ознака: пармезан

Кулинарство

Испробајте нешто ново: Помфрит со малку лукче и пармезан

Одвреме-навреме треба да внесувате промени во кујната, да пробате некое ново јадење, зачин или начинот на подготовка. Ви го претставуваме рецептот за еден од најомилените прилози во јадењето, подготвен на […]