Ознака: пармезан

Кулинарство

Со вкус на пармезан: Најлесниот рецепт за крцкави компири од рерна

Компирите се непресушна гастрономска инспирација, а можат да се подготват на многу едноставни начини. Овој рецепт со фантастична комбинација на зачини ќе му даде посебен вкус на компирот и неверојатна […]

Кулинарство

Идеален рецепт за зимските денови: Запечен кремаст компир со сланина – за целото семејство

Млекото и павлаката даваат сочност, ловоровиот лист, мајчината душица и лукчето даваат арома, а крцкавиот слој на пармезанот над компирите е неодолив. Оваа смеса од компири е идеално зимско јадење, […]

Кулинарство

Вкусен ручек од италијанската кујна: Подгответе шпагети со пармезан за 15 минути

Предлог што брзо да зготвите за вкусен ручек. Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук Магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло Сол Пармезан Начин на подготовка: Исечкајте […]

Кулинарство

Вкусен ручек од италијанската кујна: Подгответе шпагети со пармезан за 15 минути

Предлог што брзо да зготвите за вкусен ручек. Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук Магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло Сол Пармезан Начин на подготовка: Исечкајте […]