Ознака: партнер

Живот

Патување со партнерот: Важно искуство за секоја врска

Заедничките патувања можат да помогнат уште подобро да го запознаете партнерот, да создадете заеднички спомени и дополнително да се зближите. Во текот на заедничките патувања може да научите многу работи […]

Љубов и секс

Зошто треба да имаме помали очекувања од партнерот?

Очекувањето дека романтичниот партнер треба да одговори на сите наши барања, потреби и интереси можеби звучи многу убаво, но ваквиот идеализам во реалноста може да биде прилично контрапродуктивен. Ако партнерот […]

Живот

Како да излезете на крај со партнер кој мисли дека постојано е во право?

Луѓето кои мислат дека се постојано во право се тешки како колеги, пријатели, роднини, но најтешки се како партнери. Овие совети од терапевти ќе ви помогнат полесно да излезете на […]

Љубов и секс

5 потези кои ќе Ви помогнат да го воодушевите партнерот

После толку лоши и пропаднати љубовни состаноци конечно сте запознале некој кој има потенцијал да биде Ваш партнер и сакате работите со потенцијалниот партнер да се одвиваат полека. Можно е […]

Живот

Зошто е важно прво да се сакате себеси, а потоа партнерот?

Љубовта кон себе не е себичност, туку потреба. Веројатно досега сте запознаени со разните лица на љубовта почнувајќи од родителската, пријателската, а подоцна и романтичната. Но негде помеѓу сите се […]

Живот

Што треба да направите пред да почнете да живеете заедно со партнерот?

Многу парови по одредено време поминато заедно решаваат да почнат да живеат заедно. Повеќето тоа го сметаат за тест-период за брак, но некои го паѓаат овој тест бидејќи сфаќаат дека […]

Живот

Емотивната страна на жените: Најубавите подароци кои ги добивме од партнерите

И, немојте да заборавите дека подарокот не значи и најскап подарок. Напротив, тоа може да биде нешто што има огромна сентиментална и никаква парична вредност. Нешто со што на вашиот […]