Ознака: паста

Кулинарство

Паста од само 3 состојки и зачини по вкус – готова за 15 минути!

Оваа комбинација со посебно избрани шпагети е навистина одличен избор на храна во сите сезони. Се користат капелини – ултра тенки шпагети што малку потсетуваат на нудли. Се варат само […]

Кулинарство

Светот полуде по брзиот „ТикТок“ рецепт за совршена паста

Рецептот за тестенини со сос од печено фета сирење и шери домат во моментов е главниот кулинарски хит во светот, а сè започна со вирален кадар од ТикТок. Тестенините со […]

Занимливости

15 врвни трикови: Пастата ќе ја спаси пеглата, а балсамот ги отстранува прстените

Ако редовно се шминкате, ќе бидете изненадени кога ќе откриете во кои ситуации може да биде многу корисно сето тоа што имате во вашиот несесер. Козметичките производи што нормално ги […]

Занимливости

Сите ја имате оваа лажица дома, но знаете ли за што служи?

Кога немате решение што да јадете, најчесто бирате паста, а тестенините секогаш се лесни и брзи, а секако и вкусни. Оваа лажица се користи за нив, а сепак малкумина знаат […]