Ознака: полномошно

Македонија

Катица Јанева дала полномошно сите предмети на СЈО да бидат предадени на Јавното обвинителство

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која е во притвор во истражниот затвор во Шутка како осомничена за случајот “Рекет”, дала полномошно сите предмети на СЈО да бидат предадени на Јавното обвинителство […]