Ознака: прилеп

Вести

Жителите на Куманово, Прилеп и Тетово од денеска задолжително да носат маска, марама или шал на јавни места

Во Прилеп, Куманово и Тетово од денеска е задолжително носење маска, марама, шал или било што за да се покријат устата и носот. Целта за тоа, според донесената владина мерка, […]

Вести

ПРИЛЕП: регистрирани се девет нови случаи на заразени со КОРОНАВИРУС

ПРИЛЕП: регистрирани се девет нови случаи на заразени со КОРОНАВИРУС Денеска се регистрирани 9 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот со што вкупната бројка се искачи на 112. Хоспитализирани […]

Вести

Потврдени 9 нови случаи на коронавирус во Прилеп

Во Прилеп денеска се регистрирани девет нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот со што вкупната бројка досега е 112.Прили Во Инфективното одделение на градската болница „Борка Талески“ се хоспитализирани […]

Црна хроника

Во Прилеп, изгоре 65-годишен човек во својата гаража

Во Прилеп, изгоре 65-годишен човек во својата гаража Информираме дека 65 годишен прилепчанец попладнево изгоре во пожар во  гаражата од  неговата куќа  на улицата „Никола Карев“ во Прилеп. Не се знае […]

Вести

КОРОНАВИРУС: Нови 20 заразени во Скопје, бројката во Македонија се покачи на 177

КОРОНАВИРУС: Нови 20 заразени во Скопје, бројката во Македонија се покачи на 177 За прв пат се појавија заразени во два македонски града, Велес и Прилеп. Во Велес има 3 […]

Вести

Во Прилеп регистрирани првите двајца заразени со коронавирус

Во Прилеп потврдени првите двајца позитивни на коронавирус, објави канал 5. Се проверуваат нивните контакти. Кризниот штаб на Прилеп попладнево ќе излезе со детаљи и нови мерки. Владата ги запре […]

Избор на уредникот

Емигрант нуди 100 долари за кршење на табла на институција во Прилеп (фото)

Емигрант нуди 100 долари за кршење на табла на институција во Прилеп (фото) Според објавата која што ја поставил на Фејсбук нашиов емигрант бара некој „храбар“ кој што би ја […]

Македонија

Воз удри во патничко возило во Прилеп, повредени четири лица

Воз удри во патничко возило, во кое се превезувале пет лица, кои патувале на работа. Во несреќата се повредени четири лица. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство и увидна екипа […]

Македонија

Силно невреме во Прилеп – улиците поплавени, водата навлегла и во куќите (ВИДЕО)

Силно невреме вчера попладнето го погоди Прилеп, објави „Маркукуле“. Невремето било проследено со силен дожд и страшни грмотевици, додека наместа паѓало и град. Невремето траело 15-тина минути и предизвикало поплави […]