Ознака: прилеп

Вести

Весна од Прилеп е исчезната од средата, семејството бара помош во потрагата

Во Прилеп од средата е изгубено женско лице, 50-годишната Весна Николоска, од Прилеп. Од сознанијата од семејството, можно е жената да бара помош и во Кавадарци. Жената го напуштила својот […]

Вести

Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски и Општинскиот кризен штаб од Главниот кризен штаб бараат заострување на мерките и воведување дополнителни рестриктивни мерки за заштита од пандемијата со Ковид-19, кои ќе се […]

Вести

Станува ли прилепското Инфективно одделение претесно за новозаразените со Ковид 19 ?!

Двајца браќа близнаци на 24-годишна возраст, се досега најмладите прилепчани кои се позитивни на Коронависусот. Едниот, заради исклучително тешката клиничка слика, утринава, итно бил испратен во Скопје. Двете момчиња, немале […]

Вести

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК “Во името на Здружението “Прилепски бранители” и од мое лично име, најостро го осудуваме гестот на министерката […]

Вести

Жителите на Куманово, Прилеп и Тетово од денеска задолжително да носат маска, марама или шал на јавни места

Во Прилеп, Куманово и Тетово од денеска е задолжително носење маска, марама, шал или било што за да се покријат устата и носот. Целта за тоа, според донесената владина мерка, […]

Вести

ПРИЛЕП: регистрирани се девет нови случаи на заразени со КОРОНАВИРУС

ПРИЛЕП: регистрирани се девет нови случаи на заразени со КОРОНАВИРУС Денеска се регистрирани 9 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот со што вкупната бројка се искачи на 112. Хоспитализирани […]

Вести

Потврдени 9 нови случаи на коронавирус во Прилеп

Во Прилеп денеска се регистрирани девет нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот со што вкупната бројка досега е 112.Прили Во Инфективното одделение на градската болница „Борка Талески“ се хоспитализирани […]