Ознака: ПРОГНОЗА

Вести

Груевски: Прогнозата на Светска банка за раст е резултат на мерките што ги презема Владата

Растот на економијата од 3,7 отсто што го прогнозира светска бакна за Македонија за годинава е одлична вест и резултат на мерките што досега ги преземала Владата кои даваат отпор […]

Вести

Времето сончево, попладне следуваат промени

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.Во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна […]