Ознака: РКЕ

Вести

Горивата поскапуваат од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цеи на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. РКЕ одлучи, горивата од полноќ поскапуваат. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР […]

Вести

Од полноќ нови цени на горивата

Од вечерва на полноќ се намалува цената на бензинот за половина денар, додека цената на нафтата за возилата и за домаќинствата останува непроменета. РКЕ потсетува во своето соопштение дека трговците […]

Вести

РКЕ ги поскапува горивата

РКЕ донесе одлука со која се зголемува цената на нафтените деривати во земјава за просек од 1,42 проценти, во однос на цените кои беа утврдени со одлуката од минатата недела. […]

Вести

Според новиот закон за градба новите згради ќе мораат да се приклучат на парно

Според новиот закон за градба новите згради ќе мораат да се приклучат на парно Бислимовски, претседателот на РКЕ, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската комора на […]

Вести

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

РКЕ донесе одлука за новите малопродажни цени на горивата во нашата земја кои ќе важат од ноќеска на полноќ. Така, според методологијата на пресметување на цените, дизелот поевтинува, додека бензините поскапуваат. […]

Вести

РКЕ: Горивата поскапи за денар, литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 60,50 денари, а дизелот 52 денара

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,96 отсто во однос на цени во малопродажба […]