Ознака: светлана цеца ражнатовиќ

Сцена

Голема прослава во домот на Цеца – пејачката прва ги сподели убавите вести, а потоа и Анастасија не додржа да ја сподели радоста

Синот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко денеска го прославува својот роденден. Боксерот имено денеска на 10 декември полни 25 години, а гордата мајка прва се огласи на својот Инстаграм […]

Сцена

НОВ ХАОС НА ЕСТРАДАТА: Цеца Ражнатовиќ „удри“ по КЕБА по твдрењата дека ТОЈ ѝ ја направил кариерата „ПИШИ ТУЖБА!“

Светлана Цеца Ражнатовиќ не го криеше гневот по „забелешката“ на Кеба, која ја пренесе Саша Поповиќ. Иако многумина рекоа дека Цеца, како нов член на жирито во музичкиот натпревар „Ѕвездите […]

Сцена

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат…

Светлана Цеца Ражнатовиќ буквално денеска е една од најтажните пејачки на естрадата, поради смртта на најголемиот текстописец на сите времиња Марина Туцаковиќ. Пејачката во многу наврати наназад има говорено дека […]

Сцена

Цеца во Охрид со шлиц и длабоко деколте – пејачката наместо со приватен авион и момчето, пристигна скромно на својот настап

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера имаше свој концерт во Охрид. Таа во балканскиот Ерусалим пристигна со својот автомобил, за разлика од Јелена Карлеуша која во Охрид неодамна пристигна со […]

Сцена

ПУКНА ТИКВАТА ПОМЕЃУ ЦЕЦА И БОЖИНОВСКА: Ражнатовиќ ѝ е лута на Гоца поради ИЗЈАВАТА дека ѝ се гади од нејзините деца! Карлеуша им ги замрсила конците!

Прославата на раѓањето на внукот на Гоца Божиновска сѐ уште е тема број еден, како во Сурчин, каде нејзиниот син Мирко Шијан славеше до зори што неговата свршеница Бојана Родиќ […]

Сцена

ИСПЛИВА НИКОГАШ ВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА ОД ЦЕЦА И АРКАН!

Познато е дека Цеца и Аркан ги диктираа модните трендови во тоа време Добро е познато дека некогаш Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот покоен сопруг Жељко ги диктираа модните трендови […]

Сцена

Цеца мокра до кожа пее на концерт, а Богдан ја поддржува со „Браво љубов“

Познатата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ по подолго време одржа концерт во Љубовињ, а дождот ништо не и можеше. Цеца пееше на дождот, мокра до кожа. Сите во еден здив […]

Сцена

Цеца со длабоко деколте и гол стомак блеска на 48- от роденден: Се чувствувам како да имам 28 години

Се чувствувам како да имам 28 години. Се радувам на новите настапи и се надевам дека ќе одржам се што е закажано во наредниот период. Ова го изјави српската пејачка […]