Ознака: Села

Дестинации

Будванските села – бисери на јадранскиот брег

Будва отсекогаш била позната како атрактивна туристичка дестинација, која посебно во текот на летните месеци претставува место на преубави случувања, ноќна и дневна забава, најатрактивни понуди за сместување, прекрасни плажи, […]

Вести

Една третина од селата со сопствен водовод пијат бактериолошки неисправна вода

Од испитаните 4.545 примероци вода од селата со сопствен водовод, 35 проценти (1.598) биле бактериолошки неисправни, поради тоа што таа вода редовно не се хлорира, не се дезинфицира и затоа […]

Uncategorized

Поради снегот, отсечени села и непроодни патишта во делови од Македонија

Снежните врнежи го блокираа сообраќајот на повеќе патишта во Македонија кон повисоките населени места, во сила се забрани за камиони преку повеќе планински превои, а движењето на возилата е отежнато […]

Локална самоуправа

Две села од Петровец отсечени поради снегот

Две села од општина Петровец останаа отсечени поради обилните врнежи од снег. Две села од општина Петровец останаа отсечени поради обилните врнежи од снег. Како што може да се види […]

Македонија Политички партии

Владата на Заев нема морален кредибилитет да продолжи со владеење, тврди Села

-Ние како партија го кажавме нашиот став и да се случат Уставните промени, мислам дека Владата веќе нема морален кредибилитет за да продолжи, Заев за да продолжи како премиер. И […]

Вести

СДСМ, ДУИ и Села преку државен удар сакаат да направат влада за спроведување на Тиранската платформа

Една од целите која ја заговарала СДСМ била насилно да се завземе претседавачкото место со цел да се избере претседател на Собрание Албанец и да се почне со спроведување на […]

Вести

Граѓаните не ја поддржуваат Тиранската платформа, рејтингот на СДСМ паѓа

Тиранската платформа наиде на осуда меѓу граѓаните. СДСМ ја плаќа цената цената што не ја отфрли Тиранската платформа и што остави отворени врати  за нејзина реализација преку отворање на дебати. […]