Ознака: син

Регион

Пукајќи си во глава се самоубил вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ, крај него најдено потресно писмо за татко му

Писмото на наводниот син на Шабан Шаулиќ: – Господине Шабан, не знам како да го започнам ова писмо и не знам како да ви се обратам. Ви пишувам од далечната […]

Сцена

Синот на покојниот Синан Сакиќ стана татко- откако ќе видите каква фотографија сподели ќе ви се заледи крвта, а од текстот ќе роните солзи

Раперот Ален Сакиќ кој е син на познатиот српски пејач Синан Сакиќ стана татко. Имено тој на својот Инстаграм профил сподели дека станал татко на близнаци, но не го соопшти […]

Живот

„Сине, не плачи, не чувствувам болка“ – Осумте лаги на мојата мајка за да ме заштити

Мојата мајка не ја кажуваше секогаш вистината. Ме излажа осум пати во важни животни моменти. Приказната почнува со моето раѓање. Роден сум како син единец во многу сиромашно семејство. Сиромашно […]

Сцена

Ана Ивановиќ: Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат среќна вест. Славниот пар му посака добредојде на своето второ дете. 31-годишната поранешна српска тенисерка и 35-годишниот германски фудбалер добија уште едно синче. „Бликаме […]

Живот

30 скапоцени лекции секоја мајка треба да ги вреже во умот на својот син

Некои животни лекции најдобро се учат на училиште, некои помеѓу луѓето кои ги нарекуваме пријатели, но најдобрите и најдрагоцени лекции се учат дома. Многу често мајките ја потценуваат својата улога […]

Регион

Вучиќ: На ќерка ми и се закануваа со силување, а на син ми со смрт

Српскиот претседател Александар Вучиќ во утринската програма на Прва ТВ говореше за сите важни теми во Србија, за Косово, ЕУ, Железарата и заканите кон неговото семејство. –Многу е битно што […]

Останати спортови

Синот на Ноле имаше попаметна работа отколку да слави со неговиот татко

Новак Ѓоковиќ испиша историја и стигна до петтиот трофеј на Вимблдон во својата кариера. Вторпат во последните десет години, Србинот ја одбрани титулата на Грен слем турнирот во Лондон, а […]

Uncategorized

Познатата македонска пејачка вторпат стана мајка

Пејачката и водителка Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, вторпат стана мајка. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи. – Добредојде Ѓорѓи! Те сакам! – напиша таа на „Фејсбук“. Авторката […]

Сцена

Дарко Лазиќ проговори за поранешната сопруга и ќерката: „ Многу би скал да се запознае со братчето“

Дарко Лазиќ признал дека неговата поранешна сопруга повеќе одлучува околу нивната ќерка Лорена отколку тој. Лорена се уште не го запознала својот помал полубрат Алексеј, а Дарко не крие колку […]

Сцена

Џон Бон Џови е голем заводник: Денес девојките лудуваат по неговиот син кој е копија на тато

Заедно со своето семејство на островот Корчула, ужива познатата музичка ѕвезда Џон Бон Џови. 57-годишниот пејач со својата сопруга Доротеа е во брак од 1989-та година, а заедно имаат три […]

Сцена

Дарко Лазиќ славеше за синот- му ја скинаа маицата па остана гол, фановите фрапирани од неговиот изглед

Пејачот Дарко Лазиќ вчера доби син откако неговата свршеница Марина Гагиќ се породи и на свет го донесе заедничкото нивно прво дете Алексеј. Пејачот кој ума ќерка од првиот брак […]

Сцена

Дарко Лазиќ доби син! Еве кое има пејачот го избра за својот наследник само поради значењето на истото низ историјата

Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ денес во раните утрински часови станаа родители. Марина се породи во 7 часот и 15 минути, а Дарко среќните вести веднаш ги сподели […]