Ознака: солзи

Сцена

Пејачката во солзи: Тања Савиќ пет дена ги нема видено и слушнато децата, оваа болка повеќе не ја крие!

Пејачката Тања Савиќ веќе со месеци не крие во јавноста дека ги нема видено своите деца кои поради коронакризата заминаа кај татко им во Австралија без нејзино знаење. Денеска таа […]

Занимливости

На оваа мајка ѝ се распарчило срцето во продавница – кога ќе слушнете зошто, и вие ќе пуштите солза

Алиса Хакер не можела ни да замисли што ќе ѝ се случи откако со синот отишла во голем маркет по набавка на основни продукти. Имено, додека со количката се движела […]

Живот

Исплачи се, ќе ти биде полесно: Работи кои многумина не ги знаат за солзите

Со векови, луѓето мислеле дека солзите се создаваат во срцето, а современите студии покажаа дека со плачењето се лачи окситоцин и ендорфин, хемикалии кои нè прават да се чувствуваме подобро. […]

Живот

Солзите како лек за душата и телото: Со плачењето можете да ги решите овие здравствени проблеми!

Научниците откриле дека плачењето може да има навистина големи здравствени придобивки. Понекогаш во нив дури се крие и лек. Еве во кои ситуации солзите можат да ви бидат од голема […]

Занимливости

По три години го пронајде своето милениче: Човек од Белград не може да ги запре солзите

Кога пред три години исчезнало кучето Ема, нејзините сопственици биле скршени. Ја барале насекаде, но никаде ја немало, се до вчера, кога повторно се сретнаа. Никој не знае што се […]

Живот

Мисли на себе, доста со помагање на другите

Отиде предалеку… Готово половина од својот живот, се обидуваш да ги пополниш туѓите празнини, само да докажеш како си вистинската. Предолго си била скршена и на крајот изгуби, повеќе отколку […]

Занимливости

Пилотот преку разгласот проговори само четири збора- следуваше молк и солзи

Пилотот наместо да ги информира патниците за летот тој се огласи преку разгласот и изговори само четири збора од кои многумина заплакаа. Станува збор за турски пилот и екипаж во […]