Ознака: страшевски

Издвојуваме

Јовица Страшевски отворено до Мицковски – дали со Заев се договорени „независните“ кандидати?

Јовица Страшевски отворено до Мицковски – дали со Заев се договорени „независните“ кандидати? Соопштение за јавноста 21.09.2021 Повод и мотив за ова мое соопштение до јавноста е вчерашниот ТВ дуел  […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Страшевски: Мицковски и помага на СДС да владее комотно

Адвокатот и проминентен член на ВМРо-ДПМНЕ Јовица Страшевски го коментираше во Фејсбук статус договорот помеѓу Мицковски и Заев. Го пренесуваме интегрално: ЗА НЕШТАТА ДА БИДАТ ПОЈАСНИ ПО ВЧЕРАШНИОТ ДОГОВОР НА […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Страшевски: Мицковски ти си марионета на Заев!

Почитувани медиуми се надевам дека ова мое обраќање  до јавнота ќе биде објавено во целост во интерес на членството на ВМРО ДПМНЕ  и во интерес на сите граѓани на Република Македонија, и […]

Издвојуваме

СТРАШЕВСКИ: Мицковски е преплашен од избори, се грижи само за својот трон

Мицкоски неспремен за изборите во Штип, шири дезинформации дека немало услови за фер и демократски избори,потоа дека има страв од Ковид 19 пандемијата и наводната негова грижа за граѓаните на […]