Ознака: тава

Кулинарство

Подгответе превкусна пица без квасец во тава – рецепт кој Италијанците го кријат од цел свет

Дали некогаш сте слушнале дека постои пица која што се подготвува во тава? Овој необичен рецепт традиционално се подготвува во регионот Кјанти. Ви го откриваме рецептот за брза подготовка на […]