Ознака: тест

Занимливости

Тест на карактерот: Пердувот што ќе го одберете говори многу за вас, и ни носи ВАЖНА ПОРАКА!

Тестовите на личноста и карактерите веќе подолго време се популарни. Откривањето на вашата длабоко скриена личност некогаш може да биде многу интересно. Дали некогаш сте размислувале како ве доживуваат другите […]

Живот

Едноставен тест кој открива дали внесувате доволно вода

Американската национална медицинска библиотека открила еден одличен тест врз основа на кој секоја личност може да дознае дали нејзиното тело е доволно хидрирано или не. Експертите препорачуваат пиење на најмалку […]

Занимливости

Најточен тест за вашата личност: Одговорете на овие прашања! Откриваат се што не смеете да си признаете и самите на себе!

Одговорете на овие прашања искрено и откријте ја скриената страна на вашата личност Овој тест ве става во замислени, но многу важни животни ситуации. Одлуките во такви околности ја откриваат […]

Живот

Тест од 5 секунди открива дали месото кое што го купувате е свежо или пак расипано – погледнете

Бојата, количината вода и шаренилото со бели пруги открива колку месото стоело на полиците во продавница и дали е добро за подготовка. Избегнете невкусни јадења и летно труење со храна […]

Вести

Без обврска за тест и карантин само во Србија, Албанија и Косово

Косовските власти исто така ги отворија копнените граници за сите соседни земји, за домашните и за странски државјани. Не е потребен тест ниту карантин, или самоизлоација при влез во земјата. […]

Вести

Викендов ќе се одлучува за отворање на границите без тест и изолација

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека викендов со Комисијата за заразни болести ќе дискутираат за отворање на границите од почетокот на следната недела без приложување ПЦР тест и примна […]

Балкан

Сите Македонци кои сакаат да влезат во Црна Гора ќе мораaт да одат во карантин 14 дена

Институтот за јавно здравје на Црна Гора го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку од 25 заразени на 100. 000 жители, што значи […]

Занимливости

Ги затвориле во соба без интернет 5 дена, ваков резултат не очекувале

Човечкиот мозок и понатаму е една огромна мистерија. Иако стотици години наназад се проучува и понатаму постојат многу работи за кои не сме свесни. Поради тоа, стручњаци често прават експерименти […]