Ознака: убил

Црна хроника

Поради видео игра се обидел да ја силува и ја убил својата мајка!

Тринаесет годишниот Ноа Крукс од Ајова, бил обвинет за убиство и обид за силување на неговата мајка. Тој признал дека го сторил кривичното дело затоа што неговата мајка му ја […]

Живот

Кувар убил човек, бидејќи наместо зачини во храната ставил пестициди

Дека е прашање на грешка, а не смислено дело, говори и фактот што и самиот кувар го јадел тој исти ручек, кој бил отровен, објавила кинеската новинска агенција Ксинхуа. Од […]

Вести

Писториус намерно ја убил девојката?

ужноафриканскиот атлетичар Оскар Писториус, шесткратен параолимписки победник, во петок го чека сослушување во Кривичниот суд во Преторија, поради сомнеж за убиство на својата девојка.Локалната полиција потврди дека неговата 30 годишна […]