Ознака: Феенорд

Меѓународен фудбал

Тројца навивачи на Феенорд уапсени во Неапол

Тројца навивачи на холандскиот фудбалски клуб Фееноорд се уапсени денеска поради инциденти предизвикани во центарот на Неапол.И покрај забраната за присуство на вечерашниот дуел Наполи – Феенорд, мала група навивачи […]