Ознака: фејсбук статус

Македонија

Тони Михајловски: Не само што е пробиено дното, туку има и неколку подрумски спрата надолу

“Убиства, грабежи, палежи, исчезнати, престрелки, станаа наше секојдневие. Битно таблите со новото име се обезбедени 24 часа. Не само што е пробиено дното, туку има и неколку подрумски спрата надолу“, […]

Македонија

Огнен Јанески: “Државава не знам веќе каде е тргната – Република МаЌеСИоДАМијаС…Апсурдистан”

Очигледно револтиран од целата ситуација во државава со Фејсбук статус се огласи и новинарот и уредник на ТВ “24“, Огнен Јанески “Државава не знам веќе каде е тргната. 1. Скандалозни […]

Македонија

Ванковска: Она горчливо чувство кога кривичниот прогон не ти дава чувство на правда и сатисфакција!

-Она горчливо чувство кога кривичниот прогон не ти дава чувство на правда и сатисфакција, туку го доживуваш како манипулација и дефокусирање. Исто и со прогресивниот данок, кој е гол популизам. […]

Македонија

Сатиричен Фејсбук статус на Милошоски

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил се огласи со сатиричен статус. Обраќањето го пренесуваме во продолжение: Јас, Антонио Милошоски, поднесувам неотпивиклива […]

Македонија

Пратеник на СДСМ преку Фејсбук порача „Да ми се фатите“

Пратеникот на владеачката СДСМ, Чедомир Саздовски, на социјалните мрежи со тешки навреди, без да прецизира кон кого се тие. Фејсбук статус на Чедомир Саздовски: Ај да си знаете де….Тие не […]

Вести Македонија

Со ваква драконска казна само продолжува да се крши кичмата на опозициските пратеници!

Јанкулоска осудена на 6 години затвор за набавка на мерцедес во државна сопственост, кој З.З. си го вози и за лични потреби! Ваква драконска казна е само уште еден од […]

Вести Македонија

Фејсбук статусот на Никола Груевски од 3 часот утрово

Во три часот утрово Никола Груевски напиша Фејсбук статус упатен до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со апел да не гласаат за уставните измени. „Доколку од Вас, било кој и на било кој […]

Вести Македонија

Албанскиот народ добива државотворен статус, АСНОМ се брише

Во амандманот за промена на преамбулата на Уставот, според веста која протече во јавноста албанскиот народ добива државотворен статус, а одлуките на АСНОМ како и самиот АСНОМ се целосно избришани! […]

Вести

Ќе ве полазат морници од последниот статус на скопјанецот кој загина кај Драчево

Трагедија   ја потресе Македонија кога во 14 часот и 45 минути во близина на Драчево се случи сообраќајка на крстосницата со булевар „Борис Трајковски“ и патот за село Батинци, пред […]