Ознака: чистење

Живот

Две причии поради кои ќе почнете секој ден да ја чистите спалната соба и да ја перете постелината

Не сакаме да ве плашиме, но кога се работи  за одржување на хигиената  на вашиот животен простор   ви препорачување  често да ја менувате и перете постелината…Да, општо познато  е дека […]

Занимливости

Дали знаете зошто треба да истурите СОЛ околу својата куќа?!

Солта не е само главна состојка во кујна. Дали знаевте како може да ви помогне во секојдневниот живот?Солта може да го спречи ширењето на мравките Мравките се присутни на вратите, […]

Сцена

Лукас ПОЛУДЕ: Повторно падна од столче, зеде џогер и одлучи да го исчисти студиото!

Пејачот Аца Лукас е сѐ пооткачен и повторно направи шоу во „Ѕвездите на Гранд“. Којзнае како, тој повторно успеа да падне од столче додека публиката врескаше од смеа.По чуениот „инцидент“, […]

Видео

Видео: Шпоретот нека светне: ТРИК кој ќе ви помогне да ги решите сите проблеми во кујната!

Можете да го исчистите валканиот шпорет за само неколку секунди со помош на овој трик! За секоја домаќинка чистењето на решетките на шпоретот е вистински ноќен кошмар,  а ние ви пренесуваме […]

Локална самоуправа

Чешиново- Облешево со нова механизација за метење и чистење на улиците

Денес  17.10.2016г. претставници од Амбасадата на Република Германија  во Скопје  беа  во посета на општина Чешиново-Облешево. Целта на посетата е примопредавање и пуштање во употреба на „Машина за метење на […]

Видео

Ја снимаше својата згодна девојка додека чисти, а потоа видел нешто што го извадило од такт!

Жени… Не можеме без нив, не можеме со нив. Жените често пати се море таинственост  за мажите, па иако  се сметаат  како  попаметен пол во однос на мажите, се повеќе примери […]

Живот

РАЈ ЗА БАКТЕРИИ: Чистете ја климата редовно!

Клима уредите не се баш евтини, па редовното одржување е важно за да се продолжи нивниот работен век. Сепак, докторите сметаат дека одржувањето и чистењето е неопходно, првенствено поради хигиенски […]

Живот

СОВЕТ за НАЈБРЗО и НАЈЛЕСНО чистење на рерна!

Ако чистењето на рерната ви претставува ноќна мора, дали поради јаките хемикалии или тврдокорните дамки, ви претставуваме природно и ефикасно решение.Ви претставуваме едноставен трик за чистење, со кој дамките ќе […]