Ознака: чудо

Живот Контроверзни фајлови

ИКОНАТА НА СВ. ЈОВАН КРСТИТЕЛ: ВИСТИНИТА И ЧУДОТВОРНА!

Иконата носи едноставна, мирна и живоносна порака, која слегува од Небесниот Ерусалим. Таа ти говори за нешто, кое го надминува вчерашното и денешното, овдешното и тамошното, моето и твоето. Од […]

Видео

Чудо во манастирот Иверица: Икона на Св. Петка може да ја открие вашата душевна состојба

Малкумина сигурно слушнале за манастирот „Иверица“ која се наоѓа во близина на Ниш. Српскиот манастир кој бил обновен од грузиски монаси во 1903 година крие една икона која има чудотворна […]

Балкан

Чудо во Сребреница: Станот изгоре а иконите останаа недопрени од пожарот

Од пожарот станот е уништен, а на пеплосаниот ѕид недопрени останаа иконите на Јован Крстител, Исус Христос, Богородица и други… Изгореа гредите, плафонот се сруши, изгорел целиот мебел како и […]

Живот

Бремена жена загина во страотен судар, но со нејзиното бебе се случи чудо

Бебето при тешката сообраќајна несреќа буквално било откорнато од мајчината утроба и преживеа без ниту една гребаница, но мајката за жал настрада. Бремената жена се наоѓала во камион кога возачот […]

Вести

ЧУДО: Доктори оживеале бебе кое не дишело 22 минути

Британските медиуми известуваат за чудо од бебе, кое благодарение на херојските потфати на докторот преживеало, иако по раѓањето првите 22 минути воопшто и не дишело.Брачниот пар Ден и Рејчел Нори […]

Занимливости

Чудо на Ѓурѓовден: Слепо момче го измило лицето со вода од извор и прогледало

На денешен ден ве потсетуваме на веста која минатата година беше пренесена ширум светот.Точно на Свети Ѓорѓи, Бекира Леврин од Љубљана го однела својот слеп син Ирнес (9) на изворот […]

Живот

Сигурно не сте знаеле до сега: Оваа овошка прави чудо од вашата коса!

Авокадото е една од оние специфични намирници кои или ги сакате или не. Но, кога е во прашање вашата коса, авокадото е намирница која ќе ја обожувате, бидејќи може да […]

Вести

Немо момче од Струмица прозборело пред икона на Света Гора!

Според страницата „Aγιορειτικες μνημες“ („Светогорски сеќавања“), чудото се случило на почетокот од овој месец во свештениот манастир Дохијар на Света Гора. Чудото го објавил еден монах кој присуствувал на настанот, […]