Ознака: Јелена Карлеуаша

Сцена

Кога Шерифовиќ ја виде Карлеуша полугола не престана брутално да ја гледа во бујното деколте

Марија Шерифовиќ е уловена како ја „мерка“ Јелена од глава до петици, но најмногу се задржа околу делот на нејзините гради. Имено додека се снимала емисијата „Ѕвездите на гранд“ и […]

Сцена

И Зорица Брунцлик против Карлеуша, ти знаеш се освен да пееш!

Јелена Карлуша бурно изреагирала на една такмичарка од “Ѕвездите на Гранд“ кога слушнала дека ќе пее песна од Зорица Брунцлик. Очигледно тоа не и се допаднало. Зорица многу се навредила, […]

Сцена

Карлеуша не се појави на судењето, а Цеца пред судот си доби изненадување

Пејачката Светлана Цеца ражнатовиќ денес се појави во Првиот основен суд на Нов Белград поради судењето со Јелена Карлеуша. Цеца во судот се појави со својот адвокат, а освен бројните […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ извлече неочекуван детаљ од приватноста на Карлеуша

Српската поп дива Јелена Карлеуша по многу години беше на гости во Македонија по повод настапот во една скопска дискорека. Оваа прилика ја искористи нејзината колешка и пријателка Тијана Дапчевиќ […]