Ознака: 3

Вести

СЕ ТРЕСЕ ОБИДИНЕТОТО КРАЛСТВО: Го снајде она што најмалку очекувале, народот вознемирен

Камерите се снимиле. Земјотрес во Велика Британија, потрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер ја погоди јужна Англија, каде што се треселе и куќите. Епицентарот на земјотресот највероватно бил […]

Вести

Вечерва повеќе потреси – тлото посилно се тресе

Оваа вечер се регистрирани повеќе потреси. Последниот е регистриран во Измир, Турција, со магнитуда од 3,1 степени по Рихтер.Во Италија е регистриран потрес од 2,9 степени по Рихтер. Земјотрес од […]