Ознака: „Danke Deutschland“

Вести Македонија

„Danke Deutschland“ – државниот врв му се заблагодари на германскиот Бундестаг

Државниот врв преку социјалните мрежи ја поздрави одлуката на германскиот Буднестаг кој вчера гласаше за отворање на преговорите на нашата држава со Европската Унија. Претседателот на државата Стево Пендаровски на […]