Ознака: Tesla

Автомобилизам

Tesla го надмина и BMW по пазарна вредност

Компанијата Tesla Motors го надмина BMW по пазарна вредност, откако при затворањето на берзите во петокот, нејзините акции „рипнаа“ за 1,6%. Така производителот на електрични возила веќе вреди 61,6 милијарди […]