Ознака: voyager

Занимливости

Voyager 1 го напуштил Сончевиот систем?

Научниците во светот расправаат за можноста дека американската вселенска сонда Voyager 1 стана првиот уред направен од човекот кој го напуштил Сончевиот систем, објави во средата BBC.Сондата Voyager 1беше лансирана […]