Ознака: Zitti e buoni“

Сцена

Италија со „Zitti e buoni“ победи на Евровизија

Синоќа се одржа 65-тото издание на европскиот музички натпревар каде победата ја однесе италијанскиот рок бенд „Måneskin“. На второто место се пласираше Франција, додека трета заврши Швајцарија. За Италија ова […]