Тајната на женското задоволство: Мажи избегнете ги ОВИЕ грешки и ќе ја ИЗЛУДИТЕ

Loading...

Продуцентката и  сценаристка на хумористични  серии Али  Адлер објавила книга во која на мажите им објаснува како  најлесно да ги  задоволат своите партнерки.Писателката на популарни серии  како што се „Family Guy“, „Supergirl“ и „Glee“  одлучи да издаде мал  советник за мажите, со  чија помош  полесно ќе ги  усреќат  жените.
Во својата  духовита и  многу искрена книга „Како да …те жената“, таа одлучила  да зборува за сексуалноста и тајната на  задоволство на жените.
– Мажите мастурбираат многу побрзо отколку жените, но тоа, исто така, го применуваат во секс. Ако сакате да задоволите  жена, ќе треба да се забавите – вели Адлер.
Еве неколку совети од книгата:
“Клучот е слушање на жените. Понекогаш тоа е најтешкото нешто на  светот, но само треба да ја  слушате партнерката. Жените сакаат секс, но ако се чувствуваат лошо, ништо од секс …”
“Бакнежот е генерална проба за секс и открива многу. Ако бакнежот е премногу влажен, монотон  или само одбивнен, работите нема да одат подалеку од тоа … Не ѝ скокнувајте на жената во уста, немојте да бидете премногу нападни“.
„Несигурноста околу  физичките  дефекти  и разни ограничувања на жените понекогаш не им дозволуваат да се релаксираат. Овде вие настапувате- откако  ќе се спуштите долу треба да се однесувате како нејзината вагина да е најдоброто нешто што некогаш сте помирисале, вкусиле, виделе, и да  е привилегија да се биде нејзина близина … ”
“Вагината никогаш не лаже-  ако не е доволно влажна, тогаш не е доволно подготвена. Потрудете се повеќе, а доколку о понатаму не помага- или  се работи  за проблем од  хормонална природа или баш не е загреана за вас“.
“Однесувајте се кон вашата партнерка како кон поединец. Она што  можеби било  одлично кај  вашата  поранешна  партнерка, не мора нужно да одговара кај  новата, и таму постои голем ризик дека вашата екс партнерка ве излажала дека нешто ѝ се допаднало како нешто, а не било така. Не постои едноставен рецепт за тоа што да се прави, бидејќи секој сака   поинаков вид на притисок. Посветете му  посебно внимание на клиторисот и прашајте ја што ѝ одговара. “Писателката на популарни серии  како што се „Family Guy“, „Supergirl“ и „Glee“  одлучи да издаде мал

loading...