ТАНДЕМ ОД СОНИШТАТА: Раиконен – Фетел во Ред Бул!!!

Формула Еден „пилотот“ на Лотус, финецот Кими Раиконен, во изјава за јавноста вели дека размислува да од следната сезона го заземе местото на Марк Вебер во екипата на Ред Бул.
„Не сум потпишал сеуште ништо, нема никаков договор, барем не до овој момент, како и да е, каква и одлука да донесам, ќе биде секако тешко. Ова не е прв пат да во својата кариера имам повеќе опции и ќе размислам околу сите“ изјави Раиконен за француски „Л’екип“.
Вебер најави дека на крајот од сезоната ќе го напушти тимот на Ред Бул и ќе премине во новата спортска програма на „Порше“.Формула Еден „пилотот“ на Лотус, финецот Кими Раиконен, во изјава за јавноста вели дека размислува да од с

Пронајдете не на следниве мрежи: