Тажни детали од големата трагедија: Ова е најмалиот патник во малезискиот авион!

Ова е Моханг Ванг најмладиот патник во малезискиот авион. Веќе 18 дена целиот свет е заинтересиран за малезискиот Боинг 777 кој исчезна на 8 ми март и од тогаш се развиени бројни теории за судбината на патниците и екипажот.
Меѓутоа по најновите информации дека авионот паднал во јужниот дел на Индискиот океан згласна и последната надеж за семејствата на патниците.
Медиумите пренесуваат различни детали за големата трагедија, па притоа се објавени и фотографии од најмалиот патник- двегодишниот Мохенг Ванг.

 
Фотографијата е објавена на Твитер со напомена дека и ова момче било во авионот. Тој бил на одмор со неговото семејство во Малезија, па од таму се враќале во нивниот роден Пекинг.
Луѓе од најмалку 13 земји биле на овој лет, а најбројни се Кинезите- односно 153.Веќе 18 дена целиот свет е заинтересиран за малезискиот Боинг 777 кој исчезна на 8 ми март и од тогаш се развиени бројни теории за судбината на пат

Пронајдете не на следниве мрежи: