ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР: Неимар воопшто не бил повреден?!

Човекот кој бил донесен во болницата немал тетоважа на десната рака, која ја има Неимар. Податоците за неговиот престој во болницата не постојат, а четири дена подоцна Бразилецот е снимен како се шета пред својата куќа.Бразилците очигледно сѐ уште не можат да се помират со тоа што останаа без шанса да отидат во финалето од Мундијалот, но и тоа што Неимар беше повреден, па затоа се појавија нови шпекулирања.
Во јавноста излегоа приказни дека минатиот петок во болницата не отишол Неимар, туку некој друг, кој бил подметнат да глуми. Причина за сомнежите е дека лицето било прекриено со пешкир врз главата и луѓето не можеле добро да видат дали станува збор за Неимар или не.
На следната страна можете да го погледнете видеото кое ја крена оваа прашина…

Погледнете го видеото и пресудете сами. Дали ова е Неимар?
Бразилците очигледно сѐ уште не можат да се помират со тоа што останаа без шанса да отидат во финалето од Мундијалот, но и тоа што Неимар беше повр

Пронајдете не на следниве мрежи: