Терористички напад во близина на германската Амбасада во Кабул

Неколку лица загинаа и десетици се ранети во самоубиствен напад извршен денеска со автомобил бомба во Кабул. Нападот е извршен во близина на германската Амбасада во главниот град на Авганистан.Портпарол на авганистанското Министерство за здравство изјави за ДПА дека има над 60 ранети. Во близина на германската Амбасада има и други дипоматски претсавништва.

 Портпарол на авганистанското Министерство за здравство изјави за ДПА дека има над 60 ранети. Во близина на германската Амбасада има и други д

Пронајдете не на следниве мрежи: