Тешка сообраќајка: Три девојки и едно момче загинаа во судар

Четворица млади, три девојки и едно момче, загинаа при сообраќајна несреќа, што се случила на автопатот Тирана-Драч.Сообраќајката се случила во близина на местото Шукт, кога автомобил „Мерцедес“, со кој патувале трите девојки, дирекно се судрил и возило од истата марка, кое го управувало момчето.
Полицијата смета дека виновник за несреќата е момчето, затоа што возело со брзина од 120 километри на час на погрешна страна на автопатот.
Сите четворица починале на самото место на несреќата, а поради големото оштетување на возилата нивните тела биле извлечени од противпожарна единица.
Во 1987 година во сообраќајна несреќа животот го загубила и сестра на една од трите девојки, кога училишен автобус се превртел и паднал во бездна.Сообраќајката се случила во близина на местото Шукт, кога автомобил „Мерцедес“, со кој патувале трите девојки, дирекно се судрил и вози

Пронајдете не на следниве мрежи: