ТИЕ СЕ ОМИЛЕН ТУРСКИ ПАР: Шехерезад ужива во прегратките на својот султан

Loading...

Љубителите на турските серии добро се сеќаваат на серијата „Илјада и една ноќ“, и нејзините главни актери Бергузар Корел и Халит Ергенч. Шехерезад и Онур се венчаа после завршувањето на серијата. Шест години уживаат во бракот и баш умеат да се забавуваат.
Овој пар најпрво го следеа приказни за љубовна идила, а потоа и гласини за наводно неверство на Халит.
Како што пишуваа турските медиуми, „Сулејман Величествениот“ се зближил со колешката Мејрем Узерли. Но, тоа беа озборувања, бидејќи овој пар не се раздвојува.

„Халит нема маани. Сите домашни работи ги делиме и навистина нѝ е убаво заедно. Тој е прекрасен маж и не знам што би правела без неговата поддршка“ – рекла актерката при посетата на Белград во 2011 година.Шехерезад и Онур се венчаа после завршувањето на серијата. Шест години уживаат во бракот и баш умеат да се забавуваат.
Овој пар најпрво го

loading...
Loading...