Тимот МЗТ Скопје летал со авионот кој се сруши во Русија?

Минатата среда, клубот на МЗТ Скопје гостуваше во Казан, за време на Еврокупот.Како што пренесува Суперспорт, тимот МЗТ кој загуби од екипата на Уникс, назад кон Македонија летал со авио-компанијата „Татарстан ерлајнс“,чиј што авион се сруши завчера.
„Металците“ со оваа авио-компанија летале на релација Казан-Истанбул, а потоа со „Туркиш Ерлајнс“ се вратиле во Скопје.
Се уште не се знае дали тие летале со истиот авион кој се урна завчера.Како што пренесува Суперспорт, тимот МЗТ кој загуби од екипата на Уникс, назад кон Македонија летал со авио-компанијата „Татарстан

Пронајдете не на следниве мрежи: