Тинејџер навивач почина на фудбалски натпревар

Трагичната смрт на еден навивач, го одбележа Натпреварот од 13.коло во првенството на Србија, помеѓу Јавор и Раднички Крагуевац.Некаде во 56-тата минута на еден млад навивач на Раднички му се слошило, при што бил префрлен преку оградата за да му биде укажана лекарска помош.
Навивачот кој бил на возраст од 18 гоодини бил пренесен во болницата во Ивањица, каде лекарите повеќе од еден час го реанимирале, но на крајот можеле само да ја констатираат неговата смрт.Некаде во 56-тата минута на еден млад навивач на Раднички му се слошило, при што бил префрлен преку оградата за да му биде укажана лекарска по

Пронајдете не на следниве мрежи: