Тинејџерка не можела ни да замисли што ќе се случи по објавувањето на оваа фотографија

Јас сум голема девојка и горда сум на своите облини, вели Сем Њуман која спасот од исмејувањето од страна на врсниците го пронашла на популарната социјална мрежа на која со недели без цензура објавувала полуголи фотографии.Тинејџерка од САД е разочарана од Инстаграм, бидејќи тврди дека и ги тргнале фотографиите од профилот и тоа само затоа што е полничка.
– Јас сум голема девојка и горда сум на своите облини вели Сем Њуман која спасот од исмејувањето од страна на врсниците го пронашла на популарната социјална мрежа на која со недели без цензура објавувала полуголи фотографии, пишува ABC News. Девојката се фотографирала по градник и кратки шорцеви за што добила многу пофалби од корисниците на социјалната мрежа.
Продолжува на следната страна:

 

-Тоа беше моето сигурно место, бидејќи таму можев да споделувам што сакам – вели 19 годишната Сем, која минатиот викенд ја дочекало непријатното изненадување. Имено, Инстаграм поради фотографиите кои ги објавувала и го забранил пристапот. Откако се побунила и прашала зошто нејзините фотографии се непримерни, со оглед на тоа што на страната се наоѓаат и фотографии од жени со минимална облека на себе, Инстаграм и се извинил и и го вратил профилот.Но, Сем не е задоволна.
– Го направија тоа, само затоа што сум крупна. Ме дискриминираа поради големината – вели девојката која и понатаму утеха ќе бара на нејзината омилена страница.
 Тинејџерка од САД е разочарана од Инстаграм, бидејќи тврди дека и ги тргнале фотографиите од профилот и тоа само затоа што е полничка.
– Ја

Пронајдете не на следниве мрежи: