Тинејџерка со нож била избодена од 17-години постариот невенчан сопруг!

Што го навело на овој морбиден чин?Четиринаесет годишната С.Х. тешко е повредена минатата ноќ, кога била нападната од нејзиниот невенчан сопруг Морина Синавер, постар седумнаесет години. Синавер поради сомневањата дека го изневерува, три пати со нож ја прободел сопругата и тоа пред очите на нејзината мајка.
Повикот на брзата помош веднаш стигнал во куќата на улицата Дрварска чешма21 во Вишњица, ги повикала мајката на девојчето. Повредената девојка во моментот на пристигнување на екипата седела легната до нејзината мајка. Внатре биле како од хорор филм, се било искршено и со траги од крв, наоколу ѓубре собирано од депонијата.
Напаѓачот Синавер, кој пред два месеца излегол од затвор, пробал да побегне, но не успеал во тоа. Девојката е тешко повредена и е пренесена во институтот за мајки и деца каде и се санирани повредите и е надвор од животна опасност, изјавиле лекарите од институтот.
 Четиринаесет годишната С.Х. тешко е повредена минатата ноќ, кога била нападната од нејзиниот невенчан сопруг Морина Си

Пронајдете не на следниве мрежи: