Тодоров: Свесен ли е Заев дека во Владата би седел со Села кој јавно кажа дека не го признава Македонскиот народ и нација

-ВМРО ДПМНЕ нема ништо против Албанците, напротив  тоа има направено многу за Албанците, Заев има огромен проблем, СДСМ и ДУИ не прават сега Влада, тие додека немаат уште една партија тие не можат да формираат Влада, а клучниот фактор тука го има Села, рече Никола Тодоров вечерва во Топ-Тема, на Телма.-Како Заев ќе формира Влада и ќе седи во Владата со човек кој лично вели дека не го признава Македонскиот народ, ниту јазикот, ниту нацијата, како ќе се чувствува Заев кога знае дека ние за  таков политичар како Села ние не сме Македонци, а тој се нема ниту искажано ако не сме Македонци тогаш што сме?
Тодоров потенцираше дека Заев  во моментов има многу тешка ситуација за да го објасни ова и да го оправда истото.-Како Заев ќе формира Влада и ќе седи во Владата со човек кој лично вели дека не го признава Македонскиот народ, ниту јазикот, ниту нацијата, како

Пронајдете не на следниве мрежи: